Bangladesh tour of Sr Lanka 2019 Featured Media Centre News

මාලිංගගේ සමුගැනීමේ තරගයේදී ශ්‍රී ලංකාව පන්දුවට පහර දෙයි

ලසිත් මාලිංගගේ එක්දින තරග දිවියේ අවසන් තරගය බවට පත්ව තිබෙන බංග්ලාදේශය අතර කොළඹ ආර්. ප්‍රේමදාස ක්‍රීඩාංගණයේ දැන් පැවැත්වෙන පළමු එක්දින තරගයේදී කාසියේ වාසිය දිනූ ශ්‍රී ලංකා නායක දිමුත් කරුණාරත්න ප්‍රථමයෙන්ම පන්දුවට පහර දීමට තීරණය කළේය.

ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරගාවලිය යටතේ ඉන්දියාවට එරෙහිව පැවැති තරගයට ක්‍රීඩා කරන ලද ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ ස්ථානය දෙකක් වෙනස් කරමින් අද තරගයට අවතීර්ණ වී සිටී. එම තරගයේදී ක්‍රීඩා කරන ලද ඉසුරු උදාන සහ කසුන් රජිතගේ ස්ථාන සඳහා නුවන් ප්‍රදීප් සහ ළහිරු කුමාර කැඳවා තිබේ.

ලෝක කුසලාන තරගාවලිය නියෝජනය කළ ජ්‍යෙෂ්ඨ ක්‍රීඩකයින් කීප දෙනෙකු රහිතව මෙම තරග සංචාරයට සහභාගිව සිටින බංග්ලාදේශ කණ්ඩායමේ ස්ථාන 4 ක් වෙනස් වී තිබෙන අතර, නායක මෂ්රෆී මොර්ටාසා, ශකීබ් අල් හසන්, ලිටන් දාස් සහ මොහොමඩ් සෆියුඩීන්ගේ ස්ථාන සඳහා මොහොමඩ් මිතුන්, සබීර් රෙහ්මාන්, රුබෙල් හොසේන් සහ සෆියුල් ස්ලාම් කැඳවා තිබේ.

ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම – දිමුත් කරුණාරත්න (නායක), කුසල් පෙරේරා, අවිශ්ක ප්‍රනාන්දු, කුසල් මෙන්ඩිස්, ඇන්ජලෝ මැතිව්ස්, ළහිරු තිරිමාන්න, ධනංජය ද සිල්වා, තිසර පෙරේරා, නුවන් ප්‍රදීප්, ළහිරු කුමාර, ලසිත් මාලිංග.

බංග්ලාදේශ කණ්ඩායම – ටමීම් ඉක්බාල් (නායක), සෞම්‍ය සර්කාර්, මොහොමඩ් මිතුන්, මුෂ්ෆිකර් රහීම්, මහමුදුල්ලා, මොසදෙක් හොසේන්, සබීර් රෙහ්මාන්, මෙහෙඩි හසන්, රුබෙල් හොසේන්, ශෆියුල් ස්ලාම්, මුස්ටාෆිසූර් රහමන්.

Related posts

වනිඳු හසරංග යළිත් අංක 1 පන්දු යවන්නා වෙයි

Chamila Karawita

වාස් යළිත් වේග පන්දු උපදේශක තනතුරට

Chamila Karawita

නිපුන් සහ සහන් ශ්‍රී ලංකා “ඒ” ඔසවා තබති.

Chamila Karawita