Featured LPL Media Centre News

සියල්ලෝම හෙට පුහුණුවීම් අරඹති

Chamila Karawita reporting from Hambantota 

තව දින 4 කින් ආරම්භ වීමට නියමිත “My11Circle ලංකා ප්‍රිමියර් ලීග්” පන්දුවාර විස්සයි-20 ලීග් ක්‍රිකට් තරගාවලියට ඉලක්ක කොට සියළුම කණ්ඩායම් හෙට (23 දා) දිනයේ සිට හම්බන්තොට මහින්ද රාජපක්ෂ ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාංගණයේ සිය පුහුණුවීම් කටයුතු ආරම්භ කරනු ඇත.

දකුණු අප්‍රිකානු ටෙස්ට් තරග සංචාරය ඉලක්ක කර ගනිමින් මහනුවරදී පැවැති දින 10 ක පුහුණු කඳවුර සහභාගිවුණු ක්‍රීඩකයින්ගෙන් 22 දෙනෙක් හැරුණු කොට අනෙක් ක්‍රීඩකයින් 18 දෙනාම අද (22 දා) පස්වරුවේදී කණ්ඩායම් නවා තැන් ගෙන සිටින ෂැන්ග්‍රිලා හෝටලය වෙත පැමිණි සිය කණ්ඩායම් වලට තම තමන් ක්‍රීඩා කිරීමට නියමිත කණ්ඩායම් වෙත විසිර ගියහ. ඒ ඇරුණු කොට හදිසි හේතු කොට ගෙන තරගාවලියෙන් ඉවත් වුණු විදෙස් ක්‍රීඩකයින් සඳහා වූ ආදේශක ක්‍රීඩකයින් සහ පෞද්ගලික හේතූන් මත ප්‍රමාද වී පැමිණෙන ක්‍රීඩකයින් අතළොස්සක් හැරුණු කොට සෙසු සියළුම ක්‍රීඩකයින් සහ කණ්ඩායම් නියෝජිතයින් මේ වන විටත් තරගාවලිය ජය ගැනීම සඳහා කඳවුර බැඳ තිබේ.

මෙතෙක් දිනක් ජෛව ආරක්ෂිත බුබුළු 5 කට වෙන්ව සිය කටයුතු කරගෙන ගිය කණ්ඩායම් නීරෝධායන කාල සීමාවේ හත්වැනි දිනය අද දිනෙන් අවසන් වුණු බැවින් සියළුම කණ්ඩායම් සුළු කාණ්ඩ වශයෙන් ශාරීරික යෝග්‍යතා ව්‍යායාම් වල සහ ඇඟ උණුසුම් කර ගැනීමේ ව්‍යායාම්වල නියැළෙනු දක්නට ලැබිණ.

ඒ සියල්ල අහවර වීමෙන් පසු කණ්ඩායම් කීපයක් තම තමන්ට රිසි ක්‍රීඩාවන් වළ නියැළෙනු දක්නට ලැබුණු අතර එහිදී ගෝල් ග්ලැඩියේටර් කණ්ඩායම සැහැල්ලු පන්දු ක්‍රිකට් තරගයකටද, කැන්ඩි ටස්කර්ස් පිල පාපන්දු තරගවල සහ පන්දු රැකීමේ පුහුණුවීම් වලද, ජැෆ්නා ස්ටැලියන්ස් කණ්ඩායම කෙටි දුර දිවීමේ ව්‍යායාම් වලද නියැළුණහ.

මේ අතර අද දිනයේදී මාධ්‍ය නිවේදනයක් නිකුත් කළ දඹුල්ල වයිකින්ග් කණ්ඩායම සඳහන් කර සිටියේ කණ්ඩායමේ නායකයා කවුරුන්ද යන්න මේ වන තෙක් කණ්ඩායම් කළමනාකාරීත්වය නම් කිරීමට පියවර ගෙන නොමැති බවය. “නායකයකු තෝරා ගැනීම සඳහා අපේ සංචිතයේ විකල්ප ගණනාවක් තියෙනවා. එය කණ්ඩායමට ඉතාමත් හොඳ දෙයක්. නමුත් අපේ කණ්ඩායමේ නායකයා කවුරුන්ද කියලා අපි තාමත් තීරණය කරලා නෑ. ඇත්තටම මට අවශ්‍ය වෙලා තියෙන්නේ නායකයා පත් කිරීමට පෙර ක්‍රීඩකයින් සමඟ පුහුණු සංචිත කීපයක් පවත්වන්න”යි කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු වන ඔවයිස් ෂා සමඟ සිදුකරන ලද ප්‍රශ්න විමසීමක් මාධ්‍ය වෙත මුදා හරිමින් ඒ පිළිබඳව කරුණු අනාවරණය කරන ලදී. 

පුහුණුවීම් සිදු කිරීම විශේෂ සැලසුමකට අනුව සිදුකෙරෙන අතර එහිදී කණ්ඩායමකට තවත් කණ්ඩායමක් මුණ නොගැසෙන අන්දමින් එය ක්‍රියාත්මක වනු ඇත. ඒ අනුව එක් වරකදී හෝ ක්‍රීඩාංගණයේදී කණ්ඩායමක් තවත් කණ්ඩායමක් මුණ නොගැසෙනු ඇත. 

Related posts

කමිඳු සහ ප්‍රභාත් වැඩිම දක්ෂතා අතර පෙරමුණේ

Chamila Karawita

එස්.එස්.සී. – බී.ආර්.සී- සැරසන්ස් පූර්ණ ජයග්‍රහණ වාර්තා කරති

Web Admin

කාන්තා ලෝක කුසලානයට පෙර අප එංගලන්තය හා දකුණු අප්‍රිකාව සමග පුහුණු තරග දෙකකට සහභාගී වනවා – හර්ෂ ද සිල්වා කියයි

Web Admin