Featured Media Centre News Under 19 Girl's

සුපිරි පළාත් කිරුළේ අයිතිය කොළඹ දකුණු බාළිකාවන්ට

වයස අවුරුදු 19 න් පහළ බාලිකා ක්‍රිකට් තරු සොයා යන ගවේෂණාත්මක වැඩසටහනේ තවත් එක් කොටසක් ලෙසින් පැවැත්වුණු වයස අවරුදු 19 න් පහළ සුපිරි පළාත් යූත් ලීග් ක්‍රිකට් තරගාවලියේ අභිනව ශූරයින් බවට පත්වීමට කොළඹ දකුණු කණ්ඩායම අද (14 දා) සමත්විය. රංගිරි දඹුලු ජාත්‍යන්තර ක්‍රීඩාංගණයේ පැවැති මෙම තරගයේදී ගාල්ල පිල කඩුලු 8 ක පරාජයකට ඇද දැමූ නෙත්මි සේනාරත්න ප්‍රමුඛ කොළඹ දකුණු ක්‍රීඩිකාවෝ ශූරතා කුසලාන සමඟ මුදලින් රුපියල් ලක්ෂ 3 ක ජය මල්ලකටද හිමිකම් කීහ.

තරගයේ පළමුව පන්දුවට පහර දුන් ගාලු කණ්ඩායම පන්දුවාර 19.5 කදී ලකුණු 81 කට සීමා කිරීමට කොළඹ දකුණු පන්දු යවන්නියෝ සමත්වූහ. ඉලක්කය හඹා යෑමේදී නායකත්වයේ ඉනිමක් ක්‍රීඩා කළ නෙත්මි සේනාරත්න පන්දු 44 කදී නොදැවී ලකුණු 50 ක් වාර්තා කරමින් ජයග්‍රහණයට මුලපුරනු ලැබුවාය. හතරේ පහර 6 ක් ද ඇතුළත් එම ඉනිමත් කඩුලු රැකීමේ කාර්යයේ නිරත වීමේදී ස්ටම්ප් කිරීමක් කිරීමටද නෙත්මි සමත්වීම නිසා අවසන් මහ තරගයේ දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාවට හිමි සම්මානයෙන්ද ඈ පිදුම් ලැබුවාය.

පන්දු යැවීමේදී පෙරමුණ ගත් නවෝද්‍යා ජයසිංහ පන්දුවාර 3.5 කදී ලකුණු 10 ක් ඇතුළත කඩුලු 3 ක් දවා ගනිමින් පන්දුවෙන් පෙරමුණ ගත්තාය. ඇයට අමතරව තරුෂි පනාන්දු, මනුදි නානායක්කාර සහ මිහිදි සනුදිනී කඩුලු 3 බැගින් බිඳ හෙළුවාය. ගාල්ල කණ්ඩායම පන්දුවට පර දීමේදී කිසිවකුට ලකුණු 12 සීමාව ඉක්මවාලීමට ප්‍රතිවාදී පන්දු යවන්නෝ ඉඩ නොතැබූහ. ගාලු පිල වෙනුවෙන් සංජනා කාවින්දි සහ සසිනි ගිම්හානි ලකුණු 12 බැගින් ලබා ගත්හ.

ශූරතාව දිනූ කොළම දකුණු කණ්ඩායම මෙවර තරගාවලියේ අපරාජිතව හිඳිමින් මෙම තරගාවලියේ ශූරයින් බවට පත්වීම කැපී පෙනුණි. තරගාවලි අවසානයේ පැවැති කුසලතා ප්‍රදානෝත්සවය ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ කාන්තා ක්‍රිකට් වෙනුවෙන් පත්කොට සිටින උපදේශක, සංවර්ධන සහ මෙහෙයුම් ප්‍රධානී මනුජ කාරියප්පෙරුම සහ ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් අධිකාර්යය සාධන අංශ ප්‍රධානී ටිම් මැක්කැස්කිල් මහත්වරුන්ගේ ප්‍රධානත්වයෙන් පැවැත්විණ. ඔවුන්ට අමතරව කාන්තා ක්‍රිකට් කැඳවුම්කාරිණී අප්සාරි තිලකරත්න, හිටපු නායකාවක වන වර්තමානයේ උසස් තාක්ෂණ අංශයේ වයස අවුරුදු 19 න් පහළ වයස් කාණ්ඩයේ පුහුණුකාරිණියකු ලෙස කටයුතු කරන ශෂිකලා සිරිවර්ධන සහ කාන්තා ක්‍රිකට් සම්බන්ධීකරණ නිලධාරිණී ඉන්ද්‍රානි ආරියරත්න යන මහත්මියන්ද මෙම අවස්ථාවට සහභාගිවූහ.

මෙම ජය සංකේත ප්‍රධානයේදී තරග 6 කදී කඩුලු 15 ක් බිඳ හෙළූ කොළඹ දකුණු කණ්ඩායමේ නිපුණි නවෝද්‍යා සම්මාන දිනා ගනිද්දී දක්ෂතම පිතිකාරිණියට හිමි සම්මානය තරග 5 කදී ඉනිමක ලකුණු ලබා ගැනීමේ සාමාන්‍යය 36.67 ක් රඳවා ගනිමින් ලකුණු 110 ක් ලබා සිටින ගාල්ල කණ්ඩායමේ සුමුදු නිසංසලා සමත්වූහ.  මීට අමතරව සමස්ථ තරගාවලිය පුරා තරග 4 කට ක්‍රීඩා කරමින් ලකුණු 105 ක් සහ කඩුලු 9 ක් බිද හෙළූ දඹුල්ල කණ්ඩායමේ දෙව්මි විහංගා තරගාවලියේ දක්ෂථම ක්‍රීඩිකාවට හිමි සම්මානයෙන් පිදුම් ලැබුවාය.

  • අවසන් මහ තරගයේ දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව – නෙත්මි සේනාරත්න(කොළඹ දකුණ) – (කුසලාන + රු. 50,000/=)
  • තරගාවලියේ දක්ෂතම පිතිකාරිණිය – සුමුදු නිසංසලා (ගාල්ල) – (කුසලාන + රු. 50,000/=)
  • තරගාවලියේ දක්ෂතම පන්දු යවන්නිය – නිපුණි නවෝද්‍යා (කොළඹ දකුණ) – (කුසලාන + රු. 50,000/=)
  • තරගාවලියේ දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව – දෙව්මි විහංගා (දඹුල්ල) – ාාාා(කුසලාන + රු. 75,000/=)
  • අනුශූරතාව – ගාල්ල – (අනුශූරතා කුසලාන + රු. 200,000/=)
  • ශූරතාව – කොලඹ දකුණ – (ශූරතා කුසලාන + රු. 200,000/=)

ගාල්ල පන්දුවාර 19.5 කදී සියලු දෙනා දැවී ලකුණු 81 යි – (සංජනා කාවින්දි 12, සසිනි ගිම්හානි 12, සුමුදු නිසංස්ලා 10 පමෝදා ශයිනි 10, නවෝද්‍යා ජයසිංහ 10/3, තරුෂි ප්‍රනාන්දු 15/2, මනුදි නානායක්කාර 22/2, මිහිදි සනුදිනී 12/2)

කොළඹ දකුණ පන්දුවාර 13.2 කදී කඩුලු 2 ක් දැවී ලකුණු 82 යි – (නෙත්මි සේනාරත්න නොදැවී 50, රසිනි පෙරේරා 13)

අවසන් මහ තරගයේ දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව – නෙත්මි සේනාරත්න

තරගාවලියේ දක්ෂතම පිතිකාරිණිය සුමුදු නිසංසලා (ගාල්ල)

තරගාවලියේ දක්ෂතම පන්දු යවන්නිය – නිපුනි නවෝද්‍යා (කොළඹ දකුණ)
තරගාවලියේ දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව – දෙව්මි විහංගා (දඹුල්ල)
අනුශූරතාවයට පත් ගාල්ල කණ්ඩායම

Related posts

සී.සී.සී. පිලට තියුණු ජයක්

Chamila Karawita

නායක වෙල්ලාලගේ පෙන්වු විශිෂ්ට තුන් ඉරියව් දක්ෂතාවයන්ගෙන් ශ්‍රී ලංකාව ඕස්ට්‍රේලියාව අන්ත පරාජයකට ළක්කරයි

Web Admin

Lasith Embuldeniya match bag of 10/86 spins Kandy to 279-run win over Colombo

Web Admin